«

Garanti BBVA Konserleri kapsamında Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşen konsere sanatkarın hayranları ağır ilgi gösterdi.

İSTANBUL’DA BIRINCI KONSERİNİ VERDİ

Michael Jackson’ın meşhur kesimi “Black or White” ile konsere başlayan Bence, kesimin akabinde “İstanbul’a birinci resmi ziyaretim. Daha evvel İzmir’e ve İstanbul Havalimanı’na gelmiştim gelgelelim konser için bu birinci seferim. Gelecek yıl çıkması planlanan albümümden kendi bestem olan ‘Home’ isimli parçayı bu gece birinci defa sizler için çalacağım.” dedi.

1,5 SAATLİK CANLI PERFORMANS

 

Bence, konserde aralarında “Home”un yanı sıra “Halloween”, “Bad”, “Human Nature”, “Here Comes The Sun” ve “Despacito”nun da bulunduğu ürünleri çaldı.

Yaklaşık 1 buçuk saat süren konserde heyecanlı olduğunu lisana getiren Peter Bence, konsere iştirak gösteren herkese teşekkür etti.

PETER BENCE KİMDİR

Macaristan’da klasik piyano ve kompozisyon eğitimi alan Bence, daha sonra, ABD’deki Berklee Müzik Akademisi’nde kompozisyon ve piyano tekniği üzerine çalışmalarını sürdürdü. Her müzik çeşidiyle ilgilenmesine karşın, sanatkarın en büyük ilham menşesi Michael Jackson oldu. Ocak 2012’de, dakikada 765 nota vuruşuyla “Dünyanın En Süratli Piyanisti” olarak Guinness Yerküre Rekoru’nu kıran Peter Bence’in rekoru o devirden beri kırılamadı.

Bence, Berklee’deyken Michael Jackson’ın “Bad” isimli kesimine yaptığı düzenlemesiyle birlikte 2015’te YouTube’a görüntüler yüklemeye başladı ve yalnızca birkaç gün içinde 10 milyon tıklanarak büyük ses getirdi.

Bir Cevap Yaz

bakiyor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *