1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Yeniden Kaosa Doyacağız! Birinci Kısmıyla İzleyenleri Ekrana Kitleyen Ortalığın Entrikadan Yıkıldığı ‘Çocuk’ Dizisini Anlattık

Yeniden Kaosa Doyacağız! Birinci Kısmıyla İzleyenleri Ekrana Kitleyen Ortalığın Entrikadan Yıkıldığı ‘Çocuk’ Dizisini Anlattık

«

Kaos mu en sevdiğimiz…

Yaz bitti, Eylül ayının gelmesiyle birlikte de yeni serileri, eski serilerin yeni serilerini izlemeye başladık. Bunlardan biri de Star Tv'de yayınlanan “Çocuk” serisi. Bol entrikalı bu seride kimlerin oynadığına, konusuna kısaca bakalım istedik.

Seride tehlike insan rolünde İsmail Hacıoğlu'nu görüyoruz. Hacıoğlu, Hasan Yavuz karakterine hayat veriyor. Merve Çağıran'ın canlandırdığı Akça Yılmaz karakterinin de belalısı. Akça'nın peşinden bir türlü düşmeyen bir tip.

Serhat Teoman da Ali Kemal Karasu karakterine, Ceyda Ateş de Şule Karasu'ya can veriyor. Bu ikili de evli. 2 tane evlatları var. Lakin biri üvey.

Evlatlık olan yavrumuz da Mehmet Emin Güney'in oynadığı Efe Karasu. Efe, Nazan Kesal'ın canlandırdığı Asiye Karasu yani babaannesi tarafından oğlu için evlatlık alınıyor.

Asiye Karasu, Akça'dan evlatlık alıyor Efe'yi. Yukarıda bahsettiğim belalı Hasan ve Akça'nın evlatları ama Akça evladı pederinden korumak için Asiye'ye veriyor. O devirde de Hasan cezaevinde.

Yıllar sonra meskenin hizmetçisi Akça'yı Efe'nin üvey anası Şule'nin kendi evlatları doğduktan sonra Efe'yi istemediğini ve onu sevmediğini söylemek için buluyor.

Bu arada Efe'nin üvey pederi Ali Kemal, Efe'nin gerçek oğlu olduğunu zannediyor. Kaynana gelin bi katakulli çevirmişler yani.

Bu yavrumuzu istemeyen Şule bir gün Efe'yi gezdirme bahanesiyle kalabalık bir konuma getiriyor ve onu bilerek kaybediyor. Nasıl bir vicdansa, yalandan yanlışlıkla kaybettim diyerek uydurma gözyaşları içinde konuta gidiyor polise haber veriyorlar.

Konutun hizmetçisi allahtan Efe'nin cebine Akça'nın adresini daha evvelden koymuş ki evladı Akça'ya getiriyorlar. Daha sonra da Akça, aileye Efe'yi teslim ediyor. Böylece birinci sefer aileyle muhabereye geçiyor.

Asıl mevzu bu da değil. Asiye Karasu gençken evlilik dışı bir evlat yerküreye getiriyor ve sevdiği insan trafik kazasında ölünce evladı yetimhaneye bırakıyor. Bu evlat da Akça'nın belalısı olarak anlattığımız Hasan. Meğerse aslında Efe, Asiye Karasu'nun öz torunu.

Bir oğlunun evladını öteki oğluna evlatlık olarak vermiş. Bu sırrı yalnızca konutun emektar çalışanları biliyor.

Bol entrikalı olan bu seride kim bilir daha neler çıkacak. 2. kısmı sabırsızlıkla bekliyoruz vallahi.

Bir Cevap Yaz

bakiyor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *