«

Pompeo ve ABD Kaynak Bakanı Steven Mnuchin, Trump’ın imzaladığı ve terörle savaşa yönelik yaptırımları artırdığı kararnameye ait Beyaz Saray’da bir basın içtiması düzenledi.

Trump ve Ruhani’nin bu ay ahir New York’ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) Umum Şurası içtimaları esnasında görüşüp görüşmeyeceklerine ait bir soruyu Pompeo, “Başkan Trump, Ruhani ile hiçbir ön koşul olmadan görüşmeye hazır olduğunu net bir biçimde söyledi” diye yanıtladı.

Mnuchin de beklenen Trump-Ruhani görüşmesine ait, ABD’nin İran’a herkesten çok yaptırım uyguladığını ve bunun da işe yaradığını belirterek, “Başkan, hiçbir ön kaide olmadan Ruhani ile görüşeceğini açıkça söyledi lakin maksimum ağırlık kampanyamızı da sürdürüyoruz” sözünü kullandı.

Trump geçen hafta yaptığı açıklamada, BM Umumi Heyeti görüşmelerinde İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşmeye açık olduğunu söylemişti.

Trump, Ruhani ile beklenen görüşmesine ait, “Bilmiyorum. Her şey mümkün. Kendi dertlerini çözmek istiyorlar. Finansal olarak berbata gidiyorlar. Biz bu problemleri 24 saatte çözebiliriz” değerlendirmesini yapmıştı.  AA

Bir Cevap Yaz

bakiyor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *