«

Venezuela Başsavcısı Tarek William Saab, düzenlediği basın içtimasında, Venezuela’da kendini süreksiz devlet yöneticisi ilan eden muhalif Ulusal Meclis Yöneticisi Juan Guaido’nun paramiliter uyuşturucu kaçakçısı Los Rastrajos örgütüyle kelamda irtibatının araştırılması için soruşturma başlatıldığını belirtti.

UYUŞTURUCU KAÇAKÇILARIYLA SAMİMİ POZLAR

Saab, Los Rastrajos’un yerdeki vesair günah örgütleriye çalışan bir küme olduğunu belirterek, “Son vakitlerde Venezuela vatandaşı Juan Guaido’nun Los Rastrajos isimli uyuşturucu kaçakçısı paramiliter kümeyle bağlantısına dair, önemli kanıtlar dikkate alındığında hakkında soruşturma açılmasına karar verilmiştir.” sözlerini kullandı.

Çıkan fotoğrafların, yalın bir fotoğraf çektirme hadisesinin ötesinde olduğunu vurgulayan Saab, “Bu günahlıların Guaido ile olan fotoğrafları, Guaido’nun ve yakın etrafının bu örgütle bağlı olduğu hipotezinin kanıtıdır.” diye konuştu.

GUAİDO’NUN HATA ÖRGÜTLERİYLE FOTOĞRAFLARI

Venezuela’da muhalif başkan Guaido’nun, Kolombiya’daki “Los Rastrojos” isimli uyuşturucu kaçakçısı paramiliter kümenin “El Brother” ve “El Menor” lakabıyla tanınan iki önderiyle çektirdiği fotoğraflar ortaya çıkmıştı.

Fotoğrafları birinci sefer paylaşan Norte de Santander İlerleme Vakfı Lideri Wilfredo Canizares, Guaido’nun Los Rastrajos’un yardımıyla Kolombiya’ya geçtiğini ve Guaido’nun geçişi sırasında örgüt üyelerinin yer sakinlerini 24 saat meskende kalmaya zorladıklarını belirtmişti.

Gauido ise katıldığı bir radyo programında, fotoğraf çektirdiği insanları tanımadığını söylemiş ve kendisinin Kolombiya Ordusunun yardımıyla kelamda kişisi yardım konserine katıldığını ileri sürmüştü.

Ortamdan birçok devlet liderinin ve ünlülerin iştirakiyle gerçekleşen kelamda kişisi yardım konserinin yapıldığı periyotta, Venezuela Devlet Yöneticisi Nicolas Maduro, memleketinin Kolombiya ile olan hududunu kapatmıştı.

O devirde Guaido’nun öncülüğünde girişilen darbe teşebbüsleri nedeniyle, muhalif önder hakkında halkın huzurunu bozduğu ve şiddet fiillerine yol açtığı için aralarında yurt dışına çıkış yasağı da olan bir seri kısıtlama getirilmiş lakin Guaido buna karşın devletten çıkmıştı.

Bir Cevap Yaz

bakiyor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *