«

Kadıköy'de 11 kimseyi bıçakla yaraladığı gerekçesiyle yargılanan Ali Kardaş, 70 yıl 4 ay 15 gün mahpus cezasına çarptırıldı.

Anadolu 7. Ağır Ceza Duruşmasındaki davanın karar duruşmasına, tutuklu sanık Ali Kardaş ile avukatı katıldı.

Duruşmada son lafı sorulan sanık Kardaş, hadise nedeniyle pişman olduğunu söyledi.

Ağır mahpus cezası aldı

Davayı karara bağlayan duruşma heyeti, sanık Ali Kardaş'ı 5 müştekiye yönelik “kasten öldürmeye teşebbüs” günahını işlediği gerekçesiyle her biri için 13 yıl olmak üzere yekun 65 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

Sanık Kardaş'ı 2 müştekiye yönelik “nitelikli yaralama” hatasından yekun 3 yıl 4 ay 15 gün mahpusa mahkum eden duruşma heyeti, sanığın 4 müştekiye yönelik “kasten yaralama” kabahatini işlediği gerekçesiyle yekun 2 yıl mahpus cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Duruşma heyeti, yekunda 70 yıl 4 ay 15 gün mahpus cezasına mahkum ettiği sanık Kardaş'ın tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.

Vaka nasıl gerçekleşmişti?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Ali Kardaş'ın Ekim 2018'de Kadıköy İnönü Caddesi'ndeki bir kasaba gelerek, iş bölgesi sahibine amcasının oğlunun telefon numarasını sorduğu anlatılmıştı.

Kardaş'ın laf konusu numaranın kendisinde olmadığını söylemesi üzerine iş tarafı sahibi Ahmet Yeten'i karın ortamından bıçakladığı aktarılan iddianamede, akabinde tıpkı iş noktasının başka sahibi olan Mehmet Yeten'i de göğüs ortamından bıçakladığı kaydedilmişti.

İddianamede, sanık Kardaş'ın daha sonra laf konusu iş noktasına alışverişe gelen Tuğba Ablak'ı boyun kesiminden, cadde üzerinde elinde bıçakla yürürken tesadüf ürünü yanından geçen Ali Önder'i karnından, Hayrettin Sancaktaroğlu'nu kolundan ve göğüs kısmından, Şefik Piltan'ı da karnından bıçakladığı aktarılmıştı.

Bu sırada yaralananları görerek reaksiyon gösteren Abdullah Özel'i de bıçakla yaralayan Ali Kardaş'ın daha sonra yoldan geçmekte olan Mehmet Emin Parlak'ın kalbine hakikat birden çokça sefer bıçak salladığı aktarılan iddianamede, Kardaş'ın devamında Hüseyin Ertürk'e belinden, Murat Yıldız'ı 2 defa boynundan, İbrahim Yıldız'ı ise sağ uyluk kısmından yaraladığı anlatılmıştı.

165 yıla kadar mahpusu isteniyordu

İddianamede, 5'i hayati tehlike geçirecek biçimde yaralanan yekun 11 müştekinin de Kardaş'tan şikayetçi oldukları belirtilerek, Kardaş'ın “kasten öldürmeye teşebbüs” günahından 11 müşteki için münferit ayrı olmak üzere, yekun 99 yıldan 165 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istenmişti.

Ayrıyeten Isimli Tıp Kurumu, saldırganın akıl sıhhatinin alanında olduğu tespit etmişti…

Bir Cevap Yaz

bakiyor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *