«

Devlette kamu yayın kuruluşu olan NOS’ta yayımlanan habere nazaran, Lahey kentinde bulunan birtakım polis merkezlerinde ayrımcılık yapılıyor ve haddinden fazla şiddet kullanılıyor.

Haberde, bunun münhasıran göçmen kökenlilerin yoğunlukla yaşadığı ortam olarak bilinen Schilderswijk semtindeki Hoefkade Polis Merkezi’nde yaşandığı anlatıldı.

TUTUKLULARA ŞIDDETLI ŞİDDET PERDELENİYOR

Birtakım polisler tarafından tutuklulara uygulanan haddinden fazla şiddetin örtbas edilmeye çalışıldığı kaydedilen haberde, polislerin meslektaşları tarafından yapılan ikazlara karşın, başkanların duruma müdahale etmediği tabir edildi.

Haberde başkaca polis teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, birtakım polisler tarafından yapılan berbat muameleye ait ihtarların yanlışsız olduğu, gelgelelim fiile geçilmediğinin hakikat olmadığı ve mevzuyla ilgili başlatılan bir iç soruşturmanın devam ettiği aktarıldı.

GÖZALTINDAKİ ZANLILARA KÖPEK SALDILAR

Polislerin aralarında kullandıkları çevre medya kümesinde, polis köpeği taşıyan polislere “Faslıları yok eden” olarak hitap ettikleri kaydedildi.

Geçen sene tutuklanan bir kimseye beğenilmeyen muamelede bulunan 3 polisin bugün hakim önüne çıktığı ve duruşmada, polisin, gözaltına alınan bir göçmenin üzerine polis köpeğini saldığı ve köpeğin zanlıyı bacağından ısırdığı imajların gösterildiği aktarıldı.

Karakolda vesair bir polisin bilerek, zanlının yaralı bacağına bastığı anların imgelerinin gösterildiği duruşmada, savcının, laf konusu polis hakkında 3 ay kurallı mahpus, sair polisler için de kamu hizmeti cezası verilmesini talep ettiği lisana getirildi.

Bir Cevap Yaz

bakiyor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *