«

Facebook, 'Dünya İntiharı Tedbire Günü'nün ehemmiyetini belirtmek için, kişilerin intihar etmesini yahut kendine zarar vermesini engellemek ismine aldığı 3 tedbiri açıkladı. Facebook’un geçen sene yaptığı değişikliklerin başında güvenlik siyaseti ekibinde çalışmak üzere sıhhat ve refah uzmanlarının işe alındığı açıklandı.

Facebook, toplumsal medya araştırmaları yapan CrowdTangle ile birlikte, Instagram ve Facebook’un intiharları tedbire nispetlerini nasıl arttırabilecekleri konusunda bir arada araştırmalar yapacaklarını açıkladı.

Facebook ve Instagram'da Alınan Tedbirler

Toplumsal medyada birinin intihar üzerine aramalar yapmaya başladığı tespit ediliyorsa, kullanıcıya #safe etiketiyle farklı paylaşımlar gösterilmesi, Facebook’un değerli planları arasında konum alıyor.

Facebook’un yıllardır intihar orantılarını düşürmek üzerine çalışmalar gerçekleştirdiği biliniyor. 2017 yılında yapay zeka tabanlı intihar engelleme algoritmalarını kullanmaya başlaması da yapılan haberlerde konum alıyor. Bu sene ise Instagram’ın kişinin kendisine zarar vermesini engellemeye yönelik yaptığı çalışmalar açıklandı. ‘Keşfet’ sekmesinde intihar ile alakalı paylaşımları göstermeyen Instagram, bu husus üzerine yaptığı çalışmaları gün geçtikçe arttırıyor.

Tahlil Muhabereden Geçiyor

Facebook, intiharı önlemenin en kıymetli yolunun kişinin arkadaşları ve ailesinin uğraşından geçtiğini ve Facebook’un bu muhaberesi kolaylaştırdığını açıkladı. Yaptığı açıklamalarda birçok cepheden haksız olmasa da, birebir devirde negatiflik ve karamsarlık ekosistemi oluşturmasından ötürü kişileri makûs etkileyebildiği de tecrübe edilen hadiseler arasında mekan alıyor.

Ailelerin uğraşlarına karşın bu mecralarda alınan tedbirler, risk altındaki kullanıcıları korumak için epeyce hayati ehemmiyet taşıyor.

Bir Cevap Yaz

bakiyor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *