«

İstanbul'da, kendisini arayan savcıya “Beni mi dolandıracaksın” deyip telefonu yüzüne kapatan genç hakkında “Savcıya hakaret”ten dava açıldı.

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine nazaran, Anadolu Adliyesi'nde vazifeli Cumhuriyet Savcısı, soruşturma evrakındaki taraflardan birinin sözünü almak istedi. 28 yaşındaki Resul S., argümana nazaran çıkarılan tebligatlara karşın adliyeye gelmek istemedi. Geçtiğimiz aylarda Resul S.'nin telefonu çaldı. Savcı, kendisini tanıttıktan sonra genç adamdan tabir vermesini istedi.

Savcı ile davalık oldu

Ancak yeniden argümana nazaran Resul S., “Medyada her gün duyuyoruz. Kendilerini savcı hakim olarak tanıtan dolandırıcılar var. Dolandırıcı mısın sen?” diyerek telefonu kapattı. Savcı bu konuşma sonrası Resul S.'yi savcılığa ihbar etti. Savcının şikâyeti sonrası Resul S. hakkında dava açıldı.

“Aramızda hararetli bir konuşma geçti”

Gözaltına alınan Resul S., hâkim önüne çıktı. Tabirinde, kendisini arayan kişinin savcı olduğunu bilmediğini beyan eden genç, “Her gün kendisini savcı olarak tanıtan bireylerin vatandaşları dolandırdıkları ben de savcı beyefendisi dolandırıcı olarak düşündüm. Aramızda hararetli bir konuşma geçti. Savcı olduğunu bilmiyordum” dedi. Tabiri sonrası genç, muaf bırakıldı.

Bir Cevap Yaz

bakiyor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *