«

40 yıldan çokça bir vadedir maceracıların bir numaralı tercihi olan Land Rover Defendır’ın son model aracı Defender 2020 tanıtıldı. 21. yüzyıl dizaynına münasebetli olarak dizayn edilen araç, eski siluetini korumuş olsa da ikonik bir 4×4 görünümüne ve orijinal bir dizayna kavuştu.

Önümüzdeki yılın birinci aylarında satışa sunulması beklenen 2020 model Land Rover Defender, şirketin yeni D7x mimarisi odak alınarak tasarlanmış. Dik bir duruş ve işlevsel olmasıyla selefine hayli benzeyen yeni model, isteğe bağlı olarak 5+2 oturma sistemini de beraberinde sunacak.

Tasarım:

İşlevsellik ve kişiselliğin devam ettiği iç mekanda, bol ölçüde saklama ortamı ve pratik bir tertip mekan alıyor. Bu kapsamda aracın iç mekanında 10 inçlik bir dokunmatik ekran nokta alırken bu mini bilgisayar, bulut yazılım desteği sunan “PIVI pro” arayüzünü kullanıyor.

Aracın dış dizaynına gelecek olursak, aracın umumî sert dizaynına koşut olarak 2020 model Defender, dayanıklılığı daha da yüksek bir noktaya taşımak üzere tasarlanmış yeni bir D7x mimarisinden yararlanılarak yapılmış.

İç aksam ve öbür bileşenler:

Araçta taraf alan yeni yapılandırılabilir arazi reaksiyonu, iki kademeli aktarım kutusu, kilitleme merkezi diferansiyeli ve faal art ve kilitleme diferansiyeli, sürücülerin çeşitli yerler için yeteneklerini optimize etmelerine imkan sağlıyor. Başkaca, 18 ila 22 inç arasında değişen 12 farklı jant dizaynını bulunan araç, isteğe bağlı olarak farklı renk tonlarında jant renklerini de müşterilerine sunuyor.

ABD’de P300 ve P400 olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satılacak olan araç; P300 modelinde 4 silindire sahip turbo benzinli, 300 beygir gücünde ve 2.0’lık bir motora, P400 modelinde ise bunlara ek olarak 6 silindire, 400 beygir gücüne, 550 Nm tork gücüne ve 3.0’lık bir motora sahip olacak.

Noktadan yüksekliği 291 mm olan ve 0-100 km/sa suratı 8,1 saniye olarak açıklanan yeni Defender, daima dört çeker sistemiyle de gücüne güç katıyor diyebiliriz.

IAA 2019 kapsamında tanıtılan 2020 Land Rover Defender, pek çok kitleye hitap edebilmek için de 4 farklı aksesuar paketi ile satışa sunulacak; bu modeller ise şunlar olacak: Adventure, Country, Explorer, Urban.

Bir Cevap Yaz

bakiyor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *